Można znaleźć ją niemal w każdej przesyłce dostarczanej wraz z umieszczonym w niej towarem. Znajduje się na stanie sklepów internetowych, magazynów i hurtowni. Zastosowanie folii bąbelkowej może mieć wiele odsłon, co sprawia, że jest to bardzo powszechny wielozadaniowy materiał.

Niezwykła struktura i właściwości, jakie charakteryzują folię bąbelkową, sprawiły, że na stałe weszła do naszego codziennego życia. Choć na ogół się nad tym nie zastanawiamy, gdyby nagle zniknęła, wiele zadań byłoby bardzo utrudnionych. Dotkliwie odczułaby to branża transportowa, e-commerce i wiele innych. O tym, gdzie jeszcze jest stosowana i w jaki praktyczny sposób możemy ją wykorzystać we własnych domach, piszemy w dzisiejszym wpisie.

Zastosowanie folii bąbelkowej i transport na odległość

Branża e-commerce wymaga przesyłania produktów na duże, a niekiedy bardzo duże odległości. Zakupiony przedmiot nierzadko musi dotrzeć do adresata z drugiego końca Polski. Zdarza się też, że sprzedającym jest przedsiębiorca z zagranicy. Tylko odpowiednie zabezpieczenie towaru na czas transportu daje gwarancje, że przesyłka dotrze do adresata bez uszkodzeń. Niezwykłe właściwości folii bąbelkowej (amortyzowanie wstrząsów, ochrona przed wilgocią, kurzem i pyłem) znacznie to ułatwiają.

Wysyłka kruchych przedmiotów a koperty bąbelkowe

Zastosowanie folii bąbelkowej w produkcji innego opakowania, a mianowicie kopert bąbelkowych to kolejnych ważny przykład. Uzyskany w ten sposób produkt składa się z dwóch części. Zewnętrznej wykonanej z papieru oraz wewnętrznej, z folii bąbelkowej. Warstwa wewnętrzna to specjalna kieszeń, która wyścieła od wewnątrz papierową kopertę i chroni towar przed uszkodzeniem. Koperty bąbelkowe znalazły zastosowanie do przesyłania kruchych i podatnych na uszkodzenia przedmiotów.

Ochrona na czas przeprowadzki

Zabezpieczenie mebli i domowych sprzętów na czas przeprowadzki pomoże uchronić je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Warto okleić brzegi i rogi mebli folią bąbelkową. W przeciwnym razie podczas przenoszenia lub transportu mogłyby łatwo ulec uszkodzeniu.

Ochrona kolan podczas remontu

Podczas remontu doskonale sprawdzają się wykonane z folii bąbelkowej nakolanniki. Wystarczy wykorzystać kilka warstw folii i przykleić je za pomocą taśmy do kolan. Znaczenie takiego rozwiązania docenią osoby, którym przyszło układać panele albo płytki.

Folia bąbelkowa w ogrodnictwie

To jednak nie koniec przykładów na praktyczne zastosowanie folii bąbelkowej. Warto pamiętać, że jest to materiał, który sprawdzi się też w uprawie roślin. Przed nadejściem zimy można za jej pomocą zabezpieczyć wrażliwe na przymrozki drzewa i krzewy. Należy tylko pamiętać o wykonaniu w folii kilku niewielkich otworów, które ułatwią cyrkulację powietrza.

Inspirujące zajęcia dla dzieci

Z pomocą folii można zorganizować wiele ciekawych zajęć dla najmłodszych. Nie koniecznie chodzi tu o strzelanie z pęcherzyków powietrza, choć i to znajduje wielu amatorów. Wystarczy wykorzystać farby, a pomysły same zaczną przychodzić do głowy. Jednym z nich może być wypełnianie różnymi kolorami poszczególnych pęcherzyków powietrza, innym naniesienie farby na folię i malowanie za jej pomocą na kartce papieru.

Efektowne dekoracje DIY

Dekoracje z użyciem folii bąbelkowej można robić podobnie jak zabawy z dziećmi. Wystarczy ceramiczne naczynie i folia bąbelkowa, na którą naniesiemy kolorową farbę. Po przyłożeniu folii do naczynia, powstanie na nim niezwykły, dekoracyjny wzór. To jednak tylko jedna z możliwości. Inspirujących pomysłów na dekoracyjne zastosowanie folii bąbelkowej można szukać na tematycznych blogach.

Termoizolacja w domu

Pomysł na ciepłe mieszkanie? Tu też może się przydać folia bąbelkowa. Nie polecam robić tego w domu, ze względu na ograniczenie ilości dziennego światła, ale jeśli w zimie dużo ciepła ucieka z domu przez piwnicę lub strych, warto uszczelnić w tych pomieszczeniach okna przy pomocy folii bąbelkowej. Okazuje się, że jest to bardzo skuteczna metoda na ocieplenie wnętrza.

Zastosowanie folii bąbelkowej na wakacjach

Wakacyjne wyjazdy nie zawsze są miłe. Zdarza się, że jest deszczowo i zimno. Jeśli taka właśnie aura zastanie Cię na kempingu, Twoje zdrowie może poważnie ucierpieć. Jeśli jednak poznasz kolejne zastosowanie folii bąbelkowej, być może wyjdziesz z opresji bez szwanku. Wystarczy, że wykorzystasz ją do stworzenia dodatkowej izolacji pomiędzy gruntem a materacem, a nawet w taką pogodę pobyt pod namiotem nie będzie straszny.

Praktyczna ochrona na telefon

Folia bąbelkowa doskonale sprawdzi się też w roli etui na telefon. Wystarczy ją odpowiednio uformować i skleić. Dzięki swoim właściwościom folia zapewnia skuteczną ochronę urządzenia.

To tylko dziesięć przykładów na praktyczne zastosowanie folii bąbelkowej. W rzeczywistości może ich być znacznie więcej. Wystarczy odrobina inwencji, a z pewnością sam wymyślisz kilka kolejnych.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge