Transport towarów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek. W tym celu warto stosować nie tylko pudełka tekturowe i folię pęcherzykową, ale także wypełniacze do paczek. Ich zastosowanie daje większą pewność, że transportowane przedmioty dotrą na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie.

Odpowiednie dopasowanie opakowania do towaru jest jedną z obowiązkowych czynności, jakie musimy wykonać, jeśli chcemy zapewnić bezpieczeństwo przesyłanego przedmiotu. Jeśli pomiędzy ściankami opakowania a przesyłanym towarem pozostaną puste przestrzenie, należy zniwelować je w taki sposób, by zabezpieczyć przedmiot przed przypadkowym przesunięciem i ewentualnym uderzeniem o ściankę opakowania.

Dlaczego warto stosować wypełniacze do paczek

Idealne dopasowanie opakowania do przesyłanego przedmiotu rzadko jest możliwe. Pozostawienie wewnątrz paczki pustych przestrzeni może skutkować przesuwaniem się towaru w trakcie transportu. Zagrożenie będą stanowić wówczas zarówno wstrząsy powstałe w trakcie przewożenia towaru, jak i ewentualna nieostrożność przewoźnika podczas jego przeładunku.

Zwiększenie bezpieczeństwa przesyłanych przedmiotów jest jednak możliwe, dzięki zastosowaniu wypełniaczy do paczek. Jaką formę mogą przyjmować wypełniacze, zobaczysz na stronie hurtownia opakowań.

Rodzaje wypełniaczy

Ustaliliśmy już, że wypełniacze do paczek są obowiązkowym elementem wymaganym dla odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek. Teraz kolej na ustalenie, jaki rodzaj wypełniacza będzie najlepszy.

Podobnie jak w wielu innych sytuacjach, tak i tu nie ma rozwiązań uniwersalnych. Wypełniacz w każdym przypadku powinien zostać dostosowany do ilości wolnych przestrzeni, rodzaju i właściwości przesyłanego towaru (w tym jego podatności na uszkodzenia mechaniczne) oraz sposobu transportu towaru.

Poduszki powietrzne

Poduszki należą do jednego z najlepszych i najtańszych sposobów zabezpieczania przesyłek. Być może w tym właśnie tkwi tajemnica ich popularności. Poduszki powietrzne doskonale sprawdzają się w roli wypełniacza pustych przestrzeni w paczce i unieruchamiają przedmiot w opakowaniu.

Uwaga: Do zabezpieczania paczek należy stosować świeżo napompowane poduszki, dzięki czemu zyskamy większą pewność, że nie zmieni się ciśnienie zawartego w nich powietrza w trakcie transportu.

Wypełniacze sypkie

Są to wypełniacze typu “chips”, które doskonale sprawdzają się do zabezpieczania niewielkich gabarytowo i delikatnych przedmiotów. Używając ich, należy pamiętać, by umieszczać transportowany przedmiot w centralnym miejscu opakowania i zabezpieczyć go po bokach. Wśród nich wymienić można kilka różnych rodzai.

Wypełniacz styropianowy typu “s”

Materiał wykonany ze styropianu w kształcie litery “s”. Jest miękki i lekki. Jego sprężystość sprawia, że po odkształceniu szybko wraca do pierwotnego kształtu. Umożliwia dokładne wypełnienie wolnych przestrzeni w opakowaniu i dobrą amortyzację oraz zabezpieczenie przedmiotu przed uszkodzeniami.

Wypełniacz polistyrenowy – Flopak

Miękki wypełniacz w kształcie ósemki. Pozwala na dokładne wypełnienie wolnych przestrzeni w paczce i zabezpieczenie towaru przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. W ostatnim okresie dość mocno wypierany przez inny rodzaj wypełniacza – Skropak.

Cechy dobrego wypełniacza

Podobnie jak wszystkie produkty, tak i wypełniacze do paczek, by dobrze spełniały swoje zadanie, muszą wykazywać określone cechy. Przede wszystkim muszą być miękkie, elastyczne, sprężyste i dobrze wypełniać puste przestrzenie opakowania.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge