Pomieszczenia mieszkalne w blokach są zazwyczaj znacznie mniejsze od tych w domach jednorodzinnych. Odpowiedni pomysł na salon w bloku zagwarantuje świetną aranżację. Odpowiedni to znaczy taki, który pozwoli połączyć wszystkie pełnione przez salon funkcje i cieszyć się wygodnym i funkcjonalnym wnętrzem.

Mieszkanie w bloku zazwyczaj kojarzone jest z małymi i trudnymi do zagospodarowania pomieszczeniami oraz niewielkim metrażem. Jednak przy odrobinie wyobraźni i doświadczenia w projektowaniu wnętrz, nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć przestronne wnętrze.

Funkcje salonu

Salon należy do strefy dziennej mieszkania. Zazwyczaj łączy on w sobie wiele różnych funkcji. Jest nie tylko miejscem spotkań rodziny i znajomych, ale także strefą relaksu oraz, o ile został połączony z jadalnią, spożywania posiłków. Oprócz tych wszystkich funkcji zdarza się niekiedy również, że konieczne jest wydzielenie w salonie miejsca do pracy.

Odpowiedni pomysł na salon w bloku, zwłaszcza jeśli jego aranżacja ma przebiegać na niewielkim metrażu, może stanowić wyzwanie dla właścicieli mieszkań i projektantów. Nie oznacza to jednak, że jest rzeczą niemożliwą. Odpowiednie podejście do tematu pozwoli na stworzenie w pełni funkcjonalnej przestrzeni.

Pomysł na salon w bloku a kolorystyka

Kolor ścian pomieszczenia w znaczący sposób wpływa na jego wygląd oraz wizualny odbiór wnętrza. Mieszkania w bloku, zwłaszcza te, które charakteryzują się niewielkim metrażem, należy malować na jasne, stonowane barwy. Doskonale sprawdzą się tutaj biele, beże, szarości i brązy. Optyczne powiększenie mieszkania będzie możliwe dzięki zastosowaniu we wnętrzu tapety, charakteryzującej się wykończeniem z połyskiem lub fototapety, która przedstawia obraz z motywem optycznie powiększającym przestrzeń.

Pomysł na salon w bloku zakłada też wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak kamień czy cegła. Wielu inwestorów stosuje we wnętrzach pewne triki, których zadaniem jest optyczne powiększenie pomieszczenia.

Meble – jakie będą najlepsze?

Dobry pomysł na salon w bloku powinien zakładać też określoną kolorystykę mebli. Najlepiej sprawdzą się meble w jasnych barwach, które po pierwsze nie będą przytłaczać, po drugie pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jeśli natomiast chodzi o rodzaj mebli, to należy stosować je z rozwagą. Nie można wstawić do niewielkiego salonu dużego regału z książkami, szaf garderobianych, czy nawet meblościanki.

Jeśli wstawimy za dużo mebli, zagracimy wnętrze i sprawimy, że salon będzie nas przytłaczać. Najlepszy pomysł na salon w bloku to wykorzystanie  mebli modułowych. Można je dowolnie dostawiać i kompletować. Ważna jest jeszcze jedna ich zaleta. Dają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Wypoczynek

Salon w bloku powinien obejmować także strefę wypoczynkową i odpowiednio dobraną do niego sofę. Ze względu na ograniczone miejsce należy zrezygnować z wielkich narożników oraz wypoczynków składających się z kilku elementów i pozostać przy jednej sofie. Dzięki temu przestrzeń nie zostanie za bardzo ograniczona, a goście będą mogli wygodnie odpocząć w naszym domu.

Powyżej przedstawiłam kilka gotowych do zastosowania rozwiązań. A jaki jest twój pomysł na salon w bloku?

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge