Aranżacja pokoju dla młodej damy nie oznacza wcale, że musimy sięgać po różową farbę. Dziś pokoje dziewczęce to coraz częściej wnętrza pomalowane na kolor niebieski, zielony i szary. Nie zawsze też dostrzeżemy w nim lalki i wózki. Nie oznacza to wcale, że współczesne dziewczynki się nimi nie bawią. Chodzi raczej o to, że oprócz nich mają też wiele innych zainteresowań.

A zatem jak wyglądają dzisiaj pokoje dziewczęce? Cóż, trzeba przyznać, że idą z duchem czasu, podobnie jak ich właścicieli.

Kolorystyka wnętrza pokoju młodej damy

Na wystrój pokoju dziewczynki nadal duży wpływ mają bohaterowie bajek. Nie zawsze jednak są to odziane w różowe szaty królewny. Nawet wśród bajkowych księżniczek znalazły się przecież takie, które wolały nosić się na niebiesko. Wystarczy wspomnieć tutaj Elzę i Annę, o których nie mogła przecież nie słyszeć żadna mała dziewczynka. Nic zatem dziwnego, że również nasze córki zamiast różu na ścianach, wybierają błękity. Nie da się też ukryć, że te błękity, zielenie i szarości w pokoju, w którym, bądź co bądź, dziecko spędza wiele czasu, są jednak znacznie przyjemniejsze dla oka od mocnego różu.

Pokoje dziewczęce młodych sportsmenek

Pozytywnym zjawiskiem jest to, że coraz więcej dziewcząt, i to od młodych lat, uprawia sport. Pływa, gra w piłkę (także nożną), uczęszcza na gimnastykę akrobatyczną. Nawet jeśli większość z nich robi to tylko amatorsko i nie wiąże swojej przyszłości ze sportem, utrwalone przyzwyczajenia z pewnością zaowocują w przyszłości. W jaki sposób? Przede wszystkim prawidłową postawą ciała oraz aktywnym stylem życia w dorosłości.

Część dziewczynek przenosi pasję do sportu na wystrój pokoju. Nie powinien zatem nikogo dziwić drążek do ćwiczeń albo zamocowana do ściany drabinka gimnastyczna. Oprócz nich możemy też zobaczyć inne przyrządy sportowe, akcesoria oraz piłki.

Wiele zależy od pasji

Pokoje dziewczęce często odzwierciedlają pasje swoich właścicielek. A kto powiedział, że ulubionym filmem młodej damy nie może być “Star Wars”? Albo, że pasją dorastającej dziewczyny nie może być programowanie lub grafika komputerowa? Dziewczęta idą dziś z postępem i to od najmłodszych lat. Sami jako rodzice mówimy im przecież, że mogą osiągnąć wszystko, o czym tylko marzą, jeśli włożą w to dostatecznie dużo pracy. Trudno zatem z drugiej strony ograniczać je, sugerując, że dziewczęce pokoje mogą być wyłącznie białe, różowe albo utrzymane w innych cukierkowych kolorach.

Pokój dla chłopa i dziewczynki

Dziś wyraźne różnice pomiędzy pokojami chłopca i dziewczynki powoli się zacierają. Odnajdziemy je w dodatkach i wprowadzonych do wnętrza akcentach, które wiele mówią o właścicielu. Może będzie to zamontowane na ścianie lustro niczym w garderobie gwiazdy filmowej, a może zawieszona na oparciu krzesła torebka lub dziewczęcy plecak.

Jedno jest pewne, jeśli chcesz dowiedzieć się, do kogo należy konkretny pokój, nie możesz swojej wiedzy opierać wyłącznie na kolorystyce ścian i wystroju wnętrza. Te bywają dziś bardzo mylące. Warto zwracać uwagę na szczegóły wystroju, bo współczesne pokoje dziewczęce mogą z pozoru bardzo przypominać przestrzeń przeznaczoną dla chłopców.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge