Opakowania szklane należą do jednych z najlepszych produktów służących pakowaniu. Ekologiczne, określane jako „zdrowe”, gwarantujące, że przechowywane w nich produkty, nie będą zmieniać swoich walorów. Jakie jeszcze zalety posiadają opakowania ze szkła?

Opakowania szklane – ekologicznie i zdrowo

W wielu artykułach służących do pakowania, istnieje spore ryzyko, że produkty będą zmieniać swoje walory. W dużej mierze chodzi o artykuły spożywcze, które łatwo tracą zapachy lub przejmują te, jakie posiadają opakowania. Co gorsza, może dochodzić do występowania reakcji chemicznych, ze względu na substancje pochodzące z opakowania i dostające się do produktu, lub też czynniki zewnętrzne, które przenikają przez opakowanie.

Wspomniane ryzyko nie dotyczy szkła. Materiał ten jest w pełni bezpieczny, bo praktycznie nie poddaje się działaniu żadnych substancji. Nie cechuje go przenikalność, jak to ma miejsce w przypadku powszechnie stosowanych opakowań, na przykład z papieru.

Opakowania szklane są obojętne dla produktu. Ponadto odporne na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu pozwalają na rozlew soków i napojów na gorąco. Tą metodą odbywa się pasteryzacja działająca destrukcyjnie na drobnoustroje. Uzyskuje się produkty mikrobiologicznie bezpieczne. Tym samym nie ma potrzeby stosowania dodatkowych substancji konserwujących.

Szkło służące do wyrobu opakowań decyduje o cesze ekologiczności. Materiał ten odpowiada na wymagania dzisiejszego rynku, a przede wszystkim obowiązujących norm prawnych. Nie stwarza zagrożenia w trakcie składowania oraz utylizacji. Podlega recyklingowi, jest nieszkodliwy, tym samym nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Wyróżnienie produktu

Dzięki szklanym opakowaniom firmy docierają do znacznie szerszego grona odbiorców. Zyskują na profesjonalizmie i prezentują swoje rzetelne podejście tak do Klienta, jak i priorytetowego dziś tematu, jakim jest ekologia.

Opakowania szklane występują w całej gamie kształtów, pojemności i kolorów, mogą nawet zostać opatrzone tłoczeniami. Tym samym poszerzają się możliwości zastosowania. Ich zawartość to nie tylko produkty spożywcze, ale i suplementy oraz kosmetyki. Każdy asortyment tego rodzaju wymaga zachowania bezpieczeństwa pakowania, przechowywania i transportu. Szklane opakowania spełniają wszystkie z wymogów.

Oryginalny kształt butelki czy jej kolor, zwracają na siebie uwagę. Precyzyjne dostosowanie pojemności do produktu, to oszczędność miejsca, czego nie można powiedzieć o opakowaniach z tworzyw, w których pozostaje sporo wolnej przestrzeni między produktem, a zewnętrznym opakowaniem.

Co z wadami?

Właściwie jedyną wadą, o jakiej można mówić, jest podatność na uszkodzenia, przede wszystkim stłuczenia. Porównując jednak zalety i wady różnego rodzaju produktów służących do pakowania i przechowywania, opakowania szklane zdecydowanie wysuwają się na prowadzenie. Ich jakość, szerokie możliwości zastosowania, a także ekonomia użytkowania, przemawiają za ostatecznym wyborem.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge