Niewielkie mieszkanie wymaga kreatywnych rozwiązań, a meble wielofunkcyjne do małych mieszkań, to najlepsze rozwiązanie. Łączą w sobie funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Są trwałe i estetyczne. Do tego doskonale wpisują się nie tylko w klimat pokojów dziecięcych, ale i aranżacji salonów, pokojów dziennych, łazienek czy kuchni.

Meble wielofunkcyjne do małych mieszkań. Sprawdź, co wybrać

Mały pokój musi wciąż pomieścić te same elementy wyposażenia, co każdego rodzaju przestrzeń. Gdy postawimy biurko, łóżko, szafę, do tego praktyczną komódkę, okazuje się, że wolnej powierzchni pozostaje bardzo niewiele. Poza tym mały pokój staje się nieco przytłoczony i wciąż brakuje nam miejsca, a wiszące półki nie są w stanie wszystkiego rozwiązać.

Meblościanka, która złożona oferuje półki na książki i inne drobiazgi, na tej samej ścianie oddaje do dyspozycji użytkowników biurko. Z kolei po schowaniu biurka i rozłożeniu jej, uzyskujemy wygodne łóżko. W nocy spokojny sen i relaks, za dnia zaś przestrzeń do pracy, nauki czy też zabawy. Połączenie idealne. Jak może wyglądać efekt końcowy, sprawdź tutaj

Kreatywnie i pięknie

Na rynku znaleźć można mnóstwo mebli, które na pierwszy rzut oka są zwyczajnymi stołami, biurkami czy łóżkami, a kryją w sobie o wiele więcej przestrzeni do wykorzystania czy też przechowywania. Do wyboru mamy między innymi:

  • rozkładane stoły – w formie niewielkiego stolika kawowego, który jest w stanie osiągnąć rozmiary dużego stołu, idealnego na imprezę ze znajomymi bądź rodzinną. Poza tym dostępne są stoliki z rozkładaną górną powierzchnią, które przemieniają się w wygodne miejsce do pracy,

  • stoły kuchenne z ukrytymi szufladami,

  • biurka składane, także posiadające sporo dodatkowych szuflad bądź otwartych przestrzeni do przechowywania,

  • łóżka, które oparte są nie na nogach, ale na konstrukcjach z półkami. Idealne na przechowywanie książek i innych drobiazgów, a wciąż zajmujące tylko tyle miejsca, co tradycyjne łóżko,

  • składane półki wiszące,

  • wracające do łask półkotapczany,

  • dobrze nam znane łóżka piętrowe, którym nie brakuje dodatkowych szafeczek, półeczek lub nawet wygospodarowanego miejsca na biurko.

Jak wybierać?

Meble wielofunkcyjne do małych mieszkań powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Spełniają, jak sama nazwa wskazuje, wiele funkcji. Co za tym idzie, liczy się jakość stosowanych siłowników, zawiasów, wsporników. Wszystkich tych elementów, które decydują o możliwości wygodnego składania i rozkładania.

Nie sztuką jest urządzić estetycznie i funkcjonalnie duży salon, w którym można pozwolić sobie praktycznie na pełną dowolność. Sztuką jest stworzyć z małego wnętrza przytulny kąt, który będzie jednocześnie funkcjonalny.

Idealne rozwiązanie to właśnie meble wielofunkcyjne do małych mieszkań. Nie tylko w aranżacjach dziecięcych, bo pojawiające się na rynku produkty potrafią zaskakiwać swoim luksusem i elegancją.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge