Dziś stawiamy sobie bardzo ważne pytanie – jak dobrać meble do małej łazienki? Najczęściej mamy do wyboru stosunkowo ograniczoną przestrzeń. W szczególności w blokach. W zależności od rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń w domu, i tu łazienka może stanowić pewien problem. Podpowiadamy, w jaki sposób wybierać meble do tych specyficznych przestrzeni. Stawiamy jasną odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

Meble do małej łazienki – funkcjonalnie i pięknie

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. Nie tylko na czynnościach pielęgnacyjnych, ale i na sprzątaniu. Do tego niejednokrotnie dochodzą takie chwile, gdy chcemy po prostu zrelaksować się po ciężkim dniu, w przyjaznej i romantycznej atmosferze. W niewielkiej łazience dobór mebli będzie mieć zatem bardzo duże znaczenie.

Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie projektu na zamówienie i oczywiście mebli pod wymiar. To kosztowna inwestycja, na którą jednak warto postawić. Można liczyć nie tylko na idealne dopasowanie do każdej łazienki, ale również wysoką jakość i trwałość. Cechy, których niejednokrotnie nie znajdziemy w tanich, gotowych produktach, pośród sklepów meblarskich. W łazience swoje miejsce musi znaleźć cała masa elementów wyposażenia. Pozornie zwyczajne meble odgrywać będą ogromną rolę, stąd ich wybór nie może być przypadkowym.

Kładziemy nacisk na lekkość i minimalizm. Skromne przestrzenie nie lubią przepychu, ponieważ stają się przytłoczone. Wykorzystujemy wysokość ścian, jeśli szerokość nie pozwala na zastosowanie zbyt dużej liczby, szerokich szafek stojących. Wąskie słupki sprawdzają się doskonale. Wewnątrz zaś dbamy o to, by zainstalować możliwie dużo półek. Pamiętając, że niektóre kosmetyki bądź produkty z chemii domowej, występują w stosunkowo wysokich opakowaniach i trzeba rozmieszczenie półek dobrać również pod tym kątem.

Optyczne powiększanie przestrzeni

Mała łazienka będzie się świetnie prezentować, jeśli zastosujemy w niej jasne kolory, także mebli. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń. Do tego gra świateł, o odpowiedniej barwie, oprawach lamp, jak i kierunku światła. Połączenie idealne.

Meble do małej łazienki powinny mieć zaokrąglone bądź gładko zakończone brzegi i ranty. Ostre kąty nie tylko nadają mocnego charakteru, który w minimalistycznych przestrzeniach niekoniecznie jest pożądanym, ale i łatwo o uszkodzenie ciała.

Wykorzystujemy każdy wolny kąt, planując odpowiednie rozmieszczenie. Miejsce pod umywalką również można wykorzystać na niewielką szafeczkę. Rezygnujemy ze zbędnych dekoracji, sprzętów i elementów, których użytkować moglibyśmy jedynie sporadycznie, a zabierałyby dużo miejsca.

W jaki sposób planować

Zanim wybierzemy się do sklepu lub zamówimy konkretne produkty, dobrze zaplanujmy przestrzeń swojej łazienki. Biorąc pod uwagę kolorystykę, oświetlenie, dekoracje, armaturę. Kolejno materiały, desenie i struktury, jakie mają tu zagościć. Meble do małej łazienki powinny być raczej matowe, jeśli glazura będzie się błyszczeć i odwrotnie. Reszta to kwestia dobrego planu i doskonałego wykonania.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge