Złoto jest kolorem ponadczasowym. Do wnętrz wnosi powiew elegancji i nutę luksusu. Lampy łazienkowe złote dobrze komponują się z różnymi barwami i materiałami. Przypominają najpiękniejszą biżuterię, ale czy są w stanie znaleźć swoje miejsce w każdej łazience? Niezależnie od jej wystroju, metrażu i stylistyki przewodniej?

Lampy łazienkowe złote – świetlna biżuteria

Złoto nie jest starodawne. Złota biżuteria jest przyjazna dla oka, a złoto jako barwa, wnosi nie tylko elegancję, ale i ciepło do łazienkowych wnętrz. Daje szansę na połączenie estetyki z wystrojem, który zahacza o klimat glamour. Mimo tak wyrazistego charakteru, lampy łazienkowe złote komponują się świetnie z innymi barwami – ciemnymi i jasnymi. Uzupełnione o mleczne szkło, łagodzą wiązkę światła, tym samym gwarantując, że pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu, nie będzie przytłoczone.

Idealny duet to także złoto i srebro. Para, dla której od zawsze szukamy miejsca, nie tylko w łazienkach. Lampy, które oferują obydwie barwy, a do tego ich forma jest skromna i minimalistyczna, zwracają na siebie uwagę, ale w sposób całkowicie pozytywny.

Kolory niczym z dwóch pierwszych miejsc podium, cudownie prezentują się w świetle naturalnym, a także sztucznym. Nie trzeba mieć łazienki w stylu glamour, by pozwolić sobie na takie wydanie. Nie trzeba również dysponować obszernym pokojem kąpielowym, by stworzyć klimat eleganckiego, domowego SPA.

By codziennie cieszyły oczy i spełniały swoje funkcje

Oświetlenie w kolorze złota to najczęściej baza w postaci metalu, a do tego dodatki szklane. Lampy łazienkowe złote muszą być zatem regularnie czyszczone i odpowiednio pielęgnowane, bo na metalu widać każde zabrudzenie oraz odcisk palca. Czyścić należy z zastosowaniem delikatnych środków, mając na względzie, jaki materiał dominuje w danej lampie. Jeśli jest to prosta konstrukcja, z tańszych lamp, złota barwa będzie niestety podatna na ścieranie, dlatego zastosowanie zbyt silnych środków czyszczących, skończy się zniszczeniem lampy.

Dbać należy także o żarówki, które również się kurzą. Jeśli żarówka będzie zabrudzona, niestety światło przez nią przepływające zacznie prezentować się mało elegancko. O ile pragniemy wyrazistej i estetycznej, a nawet luksusowej łazienki, w której nie tylko oświetlenie opatrzone jest złotymi barwami, trzeba zadbać o każdy z takich elementów.

Pośród vintagowych aranżacji lub nowoczesnych

Ciepło złota jest niemalże obowiązkowym elementem w aranżacjach rustykalnych, retro, gdzie finezyjne kształty, ciężkie ramy luster i stylizowane meble, zostają w ten sposób podkreślone. Lampy łazienkowe złote stają się dla nich cudownym wykończeniem.

Na koniec łazienki o wystroju nowoczesnym. Proste linie, skromne oprawy, za to w formie, która staje się wspomnianą, świetlną biżuteria. Lampy łazienkowe złote są uniwersalne w swoim charakterze, choć nie brakuje im indywidualizmu pożądanego w domowych aranżacjach.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge