Wysyłanie delikatnych przedmiotów o niewielkich gabarytach stało się znacznie łatwiejsze od kiedy do użytku weszły koperty bąbelkowe. Powszechnie stosowane są nie tylko w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą i wysyłką tego typu przedmiotów, ale także przez różne instytucje, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. O tym, że doskonale sprawdzają się do zabezpieczanie wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów najlepiej świadczy ich popularność.

Koperty bąbelkowe to opakowanie złożone z dwóch warstw zbudowanych z różnych materiałów. Na zewnątrz znajduje się koperta wyprodukowana z odpornego na uszkodzenia i wytrzymałego papieru, a wewnątrz niej zbudowana z folii bąbelkowej kieszeń. Kieszeń ściśle przylega do koperty i wyścieła ją od wewnątrz. Koperty charakteryzują się solidnym zamykaniem (warstwa kleju), które uniemożliwia ich otwarcie w trakcie wysyłki lub transportu.

Dlaczego koperty?

Osobom, które rzadko zajmują się wysyłką niewielkich gabarytowo przedmiotów, początkowo trudno może być zrozumieć, dlatego ktoś wybiera koperty bąbelkowe zamiast tekturowego pudełka. Okazuje się, że ten sposób zabezpieczania i wysyłania przesyłek ma bardzo wiele zalet.

  1. Koperty bąbelkowe w przeciwieństwie do kartonów tekturowych zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Nie wymagają też użycia dodatkowych akcesoriów do pakowania, takich jak taśma klejąca, wypełniacze do paczek i innych. Wnosi to do firmy spore oszczędności, zwłaszcza, jeśli jej działalność opiera się na sprzedaży na odległość towaru o niewielkich rozmiarach, który doskonale mieści się do takich kopert.
  2. Budowa kopert bąbelkowych sprawia, że są one wprost idealnym opakowaniem do zabezpieczania delikatnych i podatnych na uszkodzenia towarów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest wysyłka drobnej elektroniki, biżuterii i innych kruchych oraz wrażliwych na wstrząsy i drgania przedmiotów. Papierowa koperta zabezpiecza je z zewnątrz, a kieszeń z folii bąbelkowej doskonale amortyzuje wstrząsy i chroni przed ewentualnym zniszczeniem na skutek upadku.

Jak pakować?

Choć wielu osobom temat może wydać się banalny, aby właściwie zabezpieczyć przedmiot na czas transportu, należy wiedzieć, w jaki sposób dobrać do niego kopertę bąbelkową. Taka wiedza podnosi bezpieczeństwo przesyłanych towarów i eliminuje straty powstałe na skutek ich uszkodzeń.

Kluczową sprawą jest tutaj rozmiar przedmiotu oraz opakowania. Kopertę należy dobrać w taki sposób, by po zapakowaniu przedmiotu wewnątrz opakowania nie pozostało dużo wolnych przestrzeni. Koperta dobrze dopasowana rozmiarem do towaru i unieruchomiony wewnątrz niej przedmiot to duet, który podnosi bezpieczeństwo przesyłki i ogranicza ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń.

Koperty bąbelkowe nie wymagają stosowania dodatkowych wypełniaczy, ponieważ znajdująca się wewnątrz folia doskonale zabezpiecza przesyłkę i chroni przed uszkodzeniami.

Szczególnie wrażliwy towar można chronić stosując dodatkową kopertę. Taka podwójna ochrona – przedmiot włożony do dopasowanej do jego rozmiaru koperty bąbelkowej, którą z kolei umieszcza się w drugiej kopercie bąbelkowej – daje niemal 100%-tową gwarancję bezpieczeństwa przesyłki.

Warto wspomnieć, że koperty bąbelkowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego dostosowanie ich do wielkości przedmiotu nie powinno stanowić problemu. Dotyczy to oczywiście przedmiotów małogabarytowych, te charakteryzujące się większymi rozmiarami pakować należy w inne opakowania – zazwyczaj kartony tekturowe.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge