Folia bąbelkowa to materiał o prostej, ale niezwykłej strukturze. Jej budowa przesądza o licznych zastosowaniach. Choć historia folii nie jest długa (powstała w II połowie XX wieku), to obecnie trudno się bez niej obejść. Folia bąbelkowa ma współcześnie szereg licznych zastosowań. Niektóre z nich są oczywiste, inne bardzo zaskakujące. Choć mamy z nią styczność na co dzień, zdarza się, że o niektórych zastosowaniach słyszymy po raz pierwszy.

Wiele zastosowań folii bąbelkowej wynika z jej niezwykłej struktury. Gęsto upakowane jeden obok drugiego pęcherzyki powietrza sprawiają, że jest materiałem odpornym na rozerwanie oraz doskonale chroni owinięte nią przedmioty przed uszkodzeniami. Ma też właściwości termoizolacyjne. Gdzie można wykorzystać zalety folii bąbelkowej?

E-commerce i pakowanie przesyłek

Od jakiegoś czasu na znaczeniu zyskuje sprzedaż internetowa. Coraz więcej osób z różnych grup wiekowych kupuje w sieci. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i chętni do dokonywania transakcji na odległość. Ta zmiana pociąga za sobą konieczność zastosowania materiałów, które pozwolą dobrze zabezpieczyć towary na czas wysyłki. Tu między innymi sprawdza się folia bąbelkowa. Obecnie jest to jedno z jej najpowszechniejszych zastosowań.

W jaki sposób folia bąbelkowa zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych przedmiotów? Dzięki swojej budowie amortyzuje wstrząsy oraz chroni je przed kurzem, pyłem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi na skutek drań, stłuczeń i upadków.

Przesyłki nieduże, kruche i cenne

Folia bąbelkowa jest też wykorzystywana do produkcji innego, cenionego w branży e-commerce opakowania. Chodzi oczywiście o koperty bąbelkowe. Ich znaczenie doceniają zwłaszcza sprzedawcy niewielkich, ale podatnych na uszkodzenia przedmiotów. Mam na myśli głównie drobną elektronikę. Koperty bąbelkowe wykorzystywane są również do przesyłania i zabezpieczenia przed uszkodzeniami biżuterii. Dzięki temu nawet wrażliwe na drgania i wstrząsy przedmioty docierają bezpiecznie na miejsce przeznaczenia bez uszkodzeń.

Folia w ogrodzie

Folia bąbelkowa sprawdza się również w ogrodnictwie. Za jej pomocą ogrodnicy zabezpieczają rośliny przed przymrozkami. Wystarczy delikatnie owinąć krzewy i młode drzewa, a znacznie łatwiej przetrwają niesprzyjającą pogodę. Należy przy tym pamiętać o wykonaniu w folii kilku małych otworów, które umożliwią cyrkulację powietrza.

Materiał “antystresowy”

Folia bąbelkowa może nam też dostarczać ciekawej rozrywki. Przez wiele osób traktowana jest również jako sposób na odstresowanie się i wyciszenie. Kto choć raz próbował strzelać z folii bąbelkowej, z pewnością wie, o czym mowa. Może to dziwić, ale strzelanie z folii bąbelkowej bardzo pochłania i sprawia trudną do zrozumienia, lecz realną przyjemność.

Entuzjastów tej zabawy jest naprawdę wielu – od dzieci, po osoby starsze. Być może to oni właśnie przyczynili się do ustalenia Dnia Uznania dla Folii Bąbelkowej. Tak, tak – co roku obchodzimy takie właśnie święto, a folia bąbelkowa doczekała się już swojego fanpage’a na portalu społecznościowym.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge