Folie bąbelkowe wykonuje się z tworzyw sztucznych i wykorzystuje do rozmaitych celów. Najczęściej spotykanym jest ochrona przedmiotów przed uszkodzeniem w transporcie.  Folia bąbelkowa dobrze chroni przesyłany towar, ponieważ ma zdolność pochłaniania drgań i wytłumiania wstrząsów. Poza swoim podstawowym przeznaczeniem znalazła też szereg innych zastosowań.

Folia bąbelkowana, niekiedy nazywana też pęcherzykową, na stałe weszła do użytku przez człowieka. Mnogość zastosowań, jakie dziś znalazła, może zadziwiać. Oprócz tych podstawowych i powszechnie znanych są też takie, które pewnie nie przyszłyby nam do głowy, gdyby nie wspomniał o nich ktoś inny.

Folia bąbelkowa – sposób na odstresowanie

Chyba najbardziej zabawnym sposobem użycia folii, choć trzeba przyznać, że powszechnie stosowanym, jest wyciskanie powietrza z małych pęcherzyków. Zabawa polegająca na strzelaniu z folii bąbelkowej, lubiana jest zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ręka do góry, jeśli ktoś, kiedyś tego nie robił.

Ochrona roślinności przed mrozem

Folie bąbelkowe mają doskonałe właściwości izolacyjne. Świetnie sprawdzają się do ochrony umieszczonych na zewnątrz roślin przed mrozem. Wystarczy owinąć nimi rośliny doniczkowe w taki sposób, by fragmenty foli o długości kilkunastu centymetrów wystawały powyżej krawędzi donicy.

Uszczelnianie okien

Jeśli nie zdążyłeś uszczelnić okien przed zimą, możesz nadal to zrobić, używając folii bąbelkowej. Wystarczy folię o rozmiarach szyby przykleić do niej wzdłuż krawędzi. Dzięki takiej izolacji w mieszkaniu zrobi się znacznie cieplej.

Działa niczym pojemnik termiczny na żywność

Folie bąbelkowe mogą przez długi czas utrzymywać pierwotną temperaturę żywności. Co ważne możesz ją stosować zarówno do gorących, jak i bardzo zimnych produktów. Bez problemu więc utrzymasz przez pewien czas temperaturę ciepłego obiadu oraz mrożonego mięsa.

Z nią będzie też wygodniej

W razie konieczności spędzenia nocy na dmuchanym materacu lub niewygodnym łóżku folia sprawi, że posłanie będzie bardziej miękkie i podatne na nacisk ułożonego na nim ciała. Zwiększy to komfort snu i pozwoli na spokojny wypoczynek. Dodatkowym atutem wykorzystania folii jest też (w przypadku materacy) izolacja termiczna od podłogi.

Ochrona

Folie bąbelkowe doskonale chronią cenne i delikatne przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami. Takie zastosowanie świetnie sprawdzi się na przykład w przypadku smartfonów umieszczanych w damskich torebkach bez etui.

Oprócz wymienionych wyżej zastosowań folii pozostaje jeszcze to najpowszechniej stosowane. Folie bąbelkowe wykorzystuje się do zabezpieczania przesyłek. Dzięki niej mogą bezpiecznie dotrzeć na miejsce przeznaczenia.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge