Designerskie lampy wiszące, choć stanowią niewielką część wyposażenia całego salonu, w istotny sposób wpływają na jego wygląd. Odpowiednio dobrana lampa będzie nie tylko funkcjonalna pod względem użytkowym, ale też stanie się ważną częścią aranżacji. Za jej sprawą pomieszczenie może zyskać surowy, elegancki lub przytulny wygląd.

Dostępna na rynku szeroka oferta lamp wiszących sprawia, że klienci mają możliwość wybierania modeli idealnie wpisujących się we wnętrza ich domów. Bogactwo produktów to dla jednych osób niebywała gratka, innych jednak potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jeśli i ty masz problem z wyborem lampy do salonu, mam nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Designerskie lampy wiszące, czyli współczesne aranżacje salonu

Lampy są bardzo ważnym elementem wystroju salonu, który w zaskakujący sposób potrafi zmienić jego wygląd. Dziś montuje się je już nie tylko po to, by dawały światło, ale również po to, by stworzyć we wnętrzu odpowiednią atmosferę. Jedne z nich stworzą dogodne warunki do pracy i nauki, inne pozwolą na komfortowy relaks. Jeśli chcesz, by salon pełnił kilka różnych funkcji, wybierz kilka zróżnicowanych źródeł światła.

Dziś odchodzi się już od konieczności wieszania żyrandoli, jako głównego oświetlenia w pomieszczeniu. Tę rolę z powodzeniem przejmują instalacje świetlne złożone z wielu punktowych źródeł światła. Designerskie lampy wiszące natomiast doskonale komponują się z wystrojem jadalni, oświetlając stół albo blat roboczy. W nowoczesnych wnętrzach często też spotkać można lampy wiszące o niezwykłych, oryginalnych formach. Przykładem oświetlenia cieszącego się ogromną popularnością konsumentów są lampy wiszące w kształcie figur geometrycznych.

Lampy do salonu i niezwykła magia

Oświetlenie ma tę moc, jakiej nie posiada chyba żaden inny element wystroju. Wraz ze zmianą oświetlenia, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, możemy zmienić klimat w salonie i wyczarować zupełnie inne wnętrze. Światłem można też modelować przestrzeń pomieszczenia i uwydatnić lub ukryć niektóre z jego elementów. Zabawa światłem i tworzenie dzięki niej różnorodnych kompozycji daje ogromne możliwości. Decydując się na nią, warto przestrzegać kilku ważnych zasad.

Garść wskazówek

  1. Jeśli chcesz, by twój salon sprawiał wrażenie wyższego niż jest faktycznie, skieruj strumień światła na sufit. Jeśli natomiast chcesz, by wydawał się niższy – na podłogę.
  2. Pomieszczenie będzie wydawało się większe, jeśli w jego wnętrzu zamontujesz lampy wiszące o transparentnych kloszach.
  3. Kameralny, intymny klimat uzyskasz we wnętrzu, dzięki zastosowaniu kloszy nieprzepuszczających światła.
  4. Wybierając lampy do salonu, kieruj się własnymi upodobaniami, ale i stylem, w jakim urządzasz wnętrze. Lampa nie może być niepasującą częścią, oderwaną od reszty elementów wystroju pomieszczenia.
  5. Dokonując wyboru oświetlenia, nie bój się lamp o odważnych, rzucających się w oczy formach. Designerskie lampy wiszące to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych mieszkań. Będą stanowić doskonały element dekoracyjny i dodadzą wnętrzu charakteru.
Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge